У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о першій годині 23 хвилини 40 секунд над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму несподівано розірвало велетенське полум’я. Ту мирну весняну ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть.Проте в ту саму ніч, з 25 на 26 квітня, відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним.Що ж трапилося насправді?
Першими до реактора за тривогою прибули пожежні з охорони АЕС на чолі з 23-річним начальником караулу лейтенантом Володимиром Правиком. За ними незабаром прибув і караул з охорони міста Прип’яті, командиром якого був 22-річний лейтенант Віктор Кібенок. Їх було 28 – пожежних Чорнобиля. Ніхто з них не здригнувся, не відступив; і кожен гідний того, аби про нього говорили, писали, пам’ятали. Про кожного. Декілька годин провели пожежні на 4-му енергоблоці. Це був смертельний бій, з якого хлопці вийшли переможцями. 28 чоловік двох пожежних караулів затулили собою не тільки станцію, а й Європу. 6 чоловік загинули майже відразу.Запам’ятайте їхні імена:
Поповнився список тих, хто після пожежників і робітників АЕС заступив на вахту в боротьбі з невидимою могутньою силою. Ліквідатори – люди, що за обов’язком служби взяли участь у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. Це люди різних національностей, професій, різного віку. Біда їх об’єднала, і де б вони не народилися, у яких краях не мешкали – у їхньому життєвому паспорті значиться прописка «Чорнобилець».
Вічна слава героям! Тих, кого вже немає, вшануймо хвилиною мовчання...
Минуло 35 років. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце.
Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
До Вашої уваги проєкт від учнівського самоврядування "Біль і пам"ять Чорнобиля..."
Першокласникам про Чорнобиль
Нехай у День національної скорботи - 26 квітня - тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.
Методична допомога!
26 квітня на сайті СhornobylLessons.com вчитель будь-якої школи України, зможе знайти "Урок пам'яті Чорнобиля", розроблений спеціально для кожного з першого по одинадцятий класи, та організувати його перегляд для своїх учнів.
ФОРМА - http://chornobyllessons.com/#form (Заповніть форму та отримайте матеріали уроку, дізнавайтесь про соціальні та культурні ініціативи Чорнобиля)